specjalność:
Bezpieczeństwo
cyberprzestrzeni
kierunek:
Bezpieczeństwo Wewnętrzne
specjalność:
Bezpieczeństwo
cyberprzestrzeni
kierunek:
Bezpieczeństwo Wewnętrzne
Studia magisterskie
Zajęcia realizowane z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu, będącego na wyposażeniu Laboratorium Informatyki Śledczej, jak profesjonalne programy do informatyki śledczej, kamery termowizyjne, poligraf oraz profesjonalny sprzęt do wykrywania śladów daktyloskopijnych czy użycia broni palnej.
Praktyczna, aktualna, doceniana na rynku pracy wiedza z zakresu zapewniania bezpieczeństwa
w cyberprzestrzeni, będąca odpowiedzią m.in. na coraz to nowsze sposoby wyłudzania w nielegalny sposób danych np. przedsiębiorstwa.
Nabycie umiejętności opracowania i wdrożenia przygotowanej strategii bezpieczeństwa w sieci, dostosowanej do profilu funkcjonowania przedsiębiorstwa.
Zajęcia prowadzone przez ekspertów oraz praktyków.
Możliwość odbycia stażu bądź praktyk zawodowych w renomowanych instytucjach bezpieczeństwa publicznego.
W ramach kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne można semestr studiów odbyć za granicą (program Erasmus +).
Uczelnia zagraniczna: University of Applied Sciences, Velika Gorica, Chorwacja
Bezpieczeństwo cyberprzestrzeni – program kształcenia
Bezpieczeństwo w sieci w dobie postępującej informatyzacji stanowi kluczowe zagadnienie dla państw, instytucji i nas samych, co sprawia, że kształcenie w zakresie bezpieczeństwa cyberprzestrzeni jest przyszłościowe i najszybciej się rozwijające.
W trakcie studiów na specjalności Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni szczególna uwaga poświęcona jest dezinformacji i cyberprzestępczości, zagrożeniom wynikającym z korzystania z systemów wymiany informacji, płatniczych i finansowych, specyfice ataków na systemy informacyjne, przestępczości przeciwko informacji.
Taka wiedza i umiejętności sprawiają, że absolwent staje się poszukiwanym pracownikiem w instytucjach wymagających szczególnej ochrony i poufności – Policji, instytucjach bezpieczeństwa państwa, służbach specjalnych, bankach, szpitalach oraz samorządach.
Na podstawie porozumienia zawartego z Komendantem Głównym Policji, absolwenci kierunku Bezpieczeństwo Wewnętrzne są zwolnieni z części szkolenia zawodowego podstawowego policjantów.
Absolwenci specjalności Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni studiów magisterskich znajdą zatrudnienie w:
- Policji,
- instytucjach bezpieczeństwa państwa,
- służbach specjalnych,
- bankach,
- szpitalach,
- samorządach.
Zobacz naszą pełną listę obszarów zatrudnienia ›
Absolwent posiada wiedzę i umiejętności w zakresie:
- przeciwdziałania zagrożeniom wynikającym z korzystania systemów wymiany informacji oraz systemów płatniczych i finansowych,
- technicznych i organizacyjnych środków bezpieczeństwa danych osobowych,
- informatyzacji administracji publicznej,
- przeciwdziałania zagrożeniom bezpieczeństwa danych i bezpieczeństwa wizerunku w Internecie,
- zabezpieczania danych w systemach informatycznych.
Absolwent jest przygotowany do pracy w:
- instytucjach wymagających szczególnej ochrony i poufności (Policja, instytucje bezpieczeństwa państwa, służby specjalne, banki, szpitale, jednostki samorządowe).
- Bezpieczeństwo systemów operacyjnych,
- Bazy danych,
- Sieci komputerowe,
- Zagrożenia w systemach informacyjnych,
- Elementy kryptografii i szyfrowania,
- Wirtualizacja w IT,
- Bezpieczeństwo wizerunku i ochrona danych w Internecie.
Autorski program WSZOP
Program studiów został skonsultowany z szerokim środowiskiem zawodowym,
z ekspertami i specjalistami obszaru bezpieczeństwa. Przedmioty oraz formy zajęć zapewniają wiedzę akademicką, jak i kompleksowe przygotowanie do pracy zarówno w służbach mundurowych, jak i cywilnych.
Podstawy są bardzo ważne. Od tego zaczynamy: zdobędziesz przede wszystkim wiedzę z zakresu prawa, psychologii, logiki, etyki czy komunikacji społecznej.
Trzeci etap to zdobywanie wiedzy praktycznej i szczegółowych umiejętności. Nauczysz się w zależności od specjalności profilować, postępować z ludźmi w skrajnych warunkach, resocjalizować, interweniować, zabezpieczać, technik i taktyk operacyjnych czy stosowania przymusu bezpośredniego.
Praktyczne umiejętności studenci zdobywają przede wszystkim w poszczególnych pracowniach Laboratorium Kryminalistyki, Badań Poligraficznych czy Informatyki Śledczej.
To przede wszystkim ćwiczenia fizyczne, obóz szkoleniowo-kondycyjny organizowany jesienią, trening interpersonalny czy pomoc przedmedycza dla wszystkich specjalności oraz dodatkowo różnego rodzaju szkolenia jak strzeleckie czy używania środków przymusu w zależności od specjalności.
Praktyki zawodowe i wizyty studyjne.
Kompleksowo przygotowany absolwent do pracy w służbach mundurowych oraz innych jednostkach i organizacjach związanych z bezpieczeństwem.
Wakacje od czesnego
Rozłóż pierwsze opłaty na raty. Zapłać przy rekrutacji tylko 350 zł a resztę do 16 września 2024 r.
przy złożeniu dokumentów do 31 stycznia 2025 r.
przy złożeniu dokumentów i deklaracji do 31 stycznia 2025 r.
*na studia stacjonarne przy złożeniu dokumentów i deklaracji do 31 lipca 2024 r.
przysługuje na pierwszy semestr studiów stacjonarnych i niestacjonarnych
Proces rekrutacji
Jak zapisać się na studia we WSZOP?
To proste! Wypełnij formularz online a następnie dostarcz niezbędne dokumenty do Działu Rekrutacji. Szczegóły przebiegu procesu rekrutacji znajdziesz tutaj: