ZST z Bytomia bierze udział w kosmicznym projekcie

Drużyna naszej szkoły partnerskiej Zespół Szkół Technicznych w Bytomiu, pionu mechatronicznego ZST Mechatronicy bierze udział w międzynarodowym wyzwaniu Europejskiej Agencji Kosmicznej – CanSat.
W ramach tego projektu uczniowie konstruują symulatory sond kosmicznych, dzięki którym mogą później przeprowadzać badania naukowe.
Zadania w drużynach są podzielone na wiele obszarów, takich jak: konstruowanie, programowanie, raportowanie, zbieranie i analiza danych, działania promocyjne i edukacyjne. W tym wieloetapowym procesie każdy może znaleźć zakres prac dopasowany do swoich zainteresowań.

W działaniach konsultacyjnych aspekty bezpieczeństwa, materiałów do budowy oraz technicznych drużyna ma wsparcie WSZOP.

Zapraszamy do obserwowania działań drużyny: