Корисна інформація для людей, які приїжджають з України

Громадяни України прибули до Польщі перед вторгненням Росії або під час:

• звільняються від реєстрації та інших формальностей для легалізації свого перебування
  • їм не потрібно подавати будь-які заяви до Управління у справах іноземців, воєводських установ чи прикордонних постів
  • мати доступ до безкоштовної медичної допомоги та польської служби охорони здоров’я
  • вони не повинні залишати Польщу в разі закінчення терміну дії дозволу на проживання

Люди, які не мають місця перебування (проживання) в Польщі, можуть звернутися до пунктів прийому в Катовіце:

• Вища духовна семінарія вул. Wita Stwosza 20,
  • Місто садів при Культурному центрі с К. Боченек на Plac Sejmu Śląskiego 2,

де їм буде забезпечено тимчасове проживання, харчування, базове медичне обслуговування та місце для відпочинку.

На сайті доступна актуальна інформація для громадян України.

Przydatne informacje dla osób przybyłych z Ukrainy

Obywatele Ukrainy przybyli do Polski przed inwazją rosyjską lub w trakcie:

• są zwolnieni z rejestracji oraz innych formalności dotyczących legalizowania pobytu
  • nie muszą składać żadnych wniosków w Urzędzie do Spraw Cudzoziemców, urzędach wojewódzkich czy placówkach Straży Granicznej
  • mają dostęp do bezpłatnej opieki medycznej i polskiej służby zdrowia
  • nie muszą wyjeżdżać z Polski w przypadku utraty ważności dokumentów pobytowych.

Osoby, które nie mają zapewnionego miejsca pobytu (noclegu) w Polsce, mogą udać się do punktów recepcyjnych w Katowicach:

• Wyższe Seminarium Duchowne ul. Wita Stwosza 20,
  • Miasto Ogrodów w Centrum Kultury im. K. Bochenek na Placu Sejmu Śląskiego 2,

gdzie będą miały zapewnione tymczasowe zakwaterowanie, posiłek, podstawową opiekę medyczną oraz miejsce na odpoczynek.

Aktualne informacje dla obywateli Ukrainy są dostępne na stronie internetowej.

Підтримка студентів WSZOP, їхніх сімей та друзів, які приїхали з України

Запрошуємо всіх студентів з України, а також їхні родини та друзів, які потребують психологічної, організаційної та дружньої поради чи підтримки, звертатися до Офісу міжнародного співробітництва WSZOP:

@: international@wszop.edu.pl.

Зараз у нашому університеті навчається понад 120 студентів з України, багато з яких приїжджають з Харкова, Запоріжжя та Києва та районів, які зазнають особливо жорстоких військових дій, тому навчання для українських студентів перенесено на липень, а студенти можуть претендувати на випадкові гранти. .

Єможливість вступу на другий цикл (магістерську) за напрямом «Менеджмент» – Міжнародний бізнес-менеджмент. Заняття починаються в березні (перший семестр) і проводяться англійською мовою (онлайн в першому семестрі).

Wsparcie dla studentów WSZOP, ich rodzin oraz przyjaciół przybyłych z Ukrainy

Zapraszamy wszystkich studentów przybyłych z Ukrainy oraz ich rodziny i przyjaciół, którzy potrzebują porady lub wsparcia psychologicznego, organizacyjnego oraz przyjacielskiego do kontaktu z Biurem Współpracy Międzynarodowej WSZOP:

@: international@wszop.edu.pl.

W naszej Uczelni studiuje aktualnie ponad 120 studentów z Ukrainy, z czego wielu pochodzi z Charkowa, Zaporoża oraz Kijowa i terenów objętych szczególnie okrutnym działaniom wojennym, dlatego studia dla studentów z Ukrainy zostały przełożone na lipiec, a studenci mogą ubiegać się o zapomogi losowe.

Istnieje możliwość podjęcia studiów drugiego stopnia (magisterskich) na kierunku Zarządzanie – International Business Management. Zajęcia rozpoczynają się w marcu (pierwszy semestr), są prowadzone w języku angielskim (w semestrze pierwszym w formie online).

Вся академічна спільнота WSZOP солідарна з українським народом і заявляє про підтримку у всіх можливих заходах.

Cała społeczność akademicka WSZOP solidaryzuje się z narodem ukraińskim oraz deklaruje pomoc we wszelkich możliwych działaniach.

• Онлайн-зустрічі з психологом – при необхідності буде організовано періодично
  • Онлайн-зустрічі з експертом з безпеки – поради експерта з безпеки
  • Фінансові внески
  • Скасування плати за кімнати для гостей університету