Wizyta studyjna w Areszcie Śledczym w Katowicach

W czwartek 6 kwietnia 2023 r. odbyła się pierwsza wizyta studyjna w Areszcie Śledczym w Katowicach. Jest to projekt dedykowany studentom należącym do Koła Naukowego Kryminalistyki i Kryminologii WSZOP.

Członkowie KNKiK mieli okazję zobaczyć jak wygląda służba w więziennictwie, poznać specyfikę funkcjonowania jednostki penitencjarnej oraz dowiedzieć się, jakie zadania należą do codziennych obowiązków funkcjonariuszy służby więziennej.

W imieniu studentów – członków KNKiK uczestniczących w spotkaniu – dziękujemy funkcjonariuszom służby więziennej w Areszcie Śledczym w Katowicach, płk w st. spocz. Dorocie Wyląg oraz opiekunowi koła naukowego dr. Arkadiuszowi P. Szajnie, za umożliwienie studentom zaznajomienia się z charakterem pracy w służbie więziennej oraz za wskazówki dotyczące rekrutacji. Kolejne wizyty już wkrótce.