Warsztaty Społeczeństwo a zrównoważony rozwój

warsztaty

Współczesny świat targany przez konflikty i zmagający się ze skutkami zmiany klimatu potrzebuje nowego pokolenia liderów gotowych na wprowadzenie niezbędnych zmian. Dlatego też dla naszych studentów zorganizowaliśmy wyjątkowe warsztaty z ekspertem psychologii i zrównoważonego rozwoju z Uniwersytetu Stanowego w Arizonie profesorem Markiem Wosińskim.

Warsztaty Społeczeństwo a zrównoważony rozwój odbyły się w dwóch turach:

• 4-12 czerwca 2022 r. dla studentów na kierunku Zarządzanie i Inżynieria Produkcji
  • 9-13 czerwca 2022 r. dla studentów na kierunkach: International Bussines Managment oraz Filologia angielska

w formie hybrydowej (w siedzibie WSZOP i online).Celem warsztatów była dyskusja na temat wyzwań stojących na drodze do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju przyjętych przez kraje członkowskie ONZ na 2030 rok. Tematyka była podzielona na trzy moduły:

• przeszkody na drodze do realizacji celów zrównoważonego rozwoju
  • społeczne siły napędowe zrównoważonego rozwoju
  • psychologia społeczności lokalnych w epoce globalizacji

Warsztaty przeprowadził profesor Marek Wosiński. Światowej klasy psycholog pracował na Uniwersytecie Warszawskim, Jagiellońskim i Śląskim. Współtworzył wiele projektów promujących idee zrównoważonego rozwoju w Stanach Zjednoczonych, Azji i Afryce.

Realizowane w ramach projektu “Zintegrowanego programu rozwoju Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach”.