Wykład otwarty
dr. Andrzeja Gawlińskiego

W czwartek 20 kwietnia 2023 roku, odbył się wykład otwarty dr. Andrzeja Gawlińskiego – kryminalistyka, suicydologa i autora wielu publikacji, w tym „Władca Much. Bogdan Arnold – seryjny morderca kobiet”.

Wykład dotyczył manipulacji sprawców zabójstw ze zwłokami. Studenci mieli okazję poznać historie nieznanych im zbrodni oraz zapoznać się z dokumentacją fotograficzną z miejsc znalezienia ciał ofiar.

Spotkanie było również okazją do zacieśnienia współpracy międzyuczelnianej. Wraz z dr. Gawlińskim WSZOP odwiedzili członkowie Koła Naukowego Suicydologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego  w Olsztynie. Goście wzięli udział w zajęciach z badań poligraficznych, które poprowadził dr Arkadiusz P. Szajna.