Podsumowanie sezonu 2021/2022

Rok akademicki 2021/22 dla KU AZS WSZOP można podsumować jednym krótkim zdaniem – był bardzo dobry.

Klub Uczelniany AZS WSZOP odnosił wiele sukcesów, drużynowych i indywidualnych. Zawodnicy wystartowali łącznie w 21 dyscyplinach na Akademickich Mistrzostw Śląska, dzięki czemu uzyskano w sumie 255 punktów. Wynik ten uplasował klub na 3 miejscu wśród uczelni niepublicznych i 8 miejscu w klasyfikacji generalnej.

Zdobyte laury:

• trzecie miejsce kobiecej drużyny siatkówki w AMŚ
  • drugie oraz trzecie miejsce w LA mężczyzn w kategorii skoku wzwyż
  • pierwsze miejsce w biegach przełajowych kobiet w AMŚ
  • trzecie miejsce w Brazylijskim jiu-jitsu kobiet w AMP
  • trzecie miejsce w Jeździectwie kobiet w AMP

Wśród członków klubu, znaleźli się w tym sezonie tacy, którzy szczególnie pracowali na wspólny sukces. Zostali oni wyróżnieni podczas Inauguracji Roku Akademickiego 2022/23.

Lista wyróżnionych:

• Anna Imielska – prezes KU AZS WSZOP, studentka Bezpieczeństwa Wewnętrznego, prowadzi Fan-Page klubu, kapitan drużyny siatkówki, wraz z drużyną zdobyły III miejsce w AMŚ w siatkówce (siatkówka, piłka plażowa, dart, koszykówka 3×3, lekkoatletyka)

w kategorii działalności sportowej:

• Agata Długosz – Mistrzyni Śląska w biegach przełajowych, prowadząca klub biegacza
  • Klara Woźnicka – studentka Bezpieczeństwa Wewnętrznego, zajęła II miejsce w AMP w Jeździectwie i III miejsce w AMP w Ujeżdżeniu
  • Filip Grzybek – członek zarządu KU AZS WSZOP, student Bezpieczeństwa Wewnętrznego, zajął III miejsce w AMŚ w Lekkoatletyce w kategorii skoku wzwyż, reprezentował WSZOP w siatkówce i lekkoatletyce
  • Marcin Śmieja – student Bezpieczeństwa Wewnętrznego, reprezentował WSZOP podczas zawodów piłki nożnej oraz futsalu
  • Wiktoria Nowak – studentka Bezpieczeństwa Wewnętrznego, reprezentowała WSZOP w siatkówce, piłce plażowej i lekkoatletyce
  • Jakub Janoszek – członek zarządu KU AZS WSZOP, student Bezpieczeństwa Wewnętrznego, zajął II miejsce w AMŚ w Lekkoatletyce w kategorii skoku wzwyż, reprezentował WSZOP w siatkówce i lekkoatletyce