Pierwsze tegoroczne zawody i pierwsze medale

W dniach 19 – 22 stycznia 2024 r. odbyła się pierwsza edycja zawodów w Akademickich Mistrzostwach Śląska 2023/2024.

W ostatnich dniach członkowie klubu AZS WSZOP brali udział w kilku dyscyplinach. Było to pierwsze spotkanie w tym roku, w którym zdeterminowani uczestnicy połączyli grę z dobrą zabawą, ale również mogli sprawdzić swoje przygotowanie przed Akademickimi Mistrzostwami Polski.

W piątek reprezentanci WSZOP grający w siatkówkę odnieśli zwycięstwo nad drużyną Akademii Górnośląskiej wygrywając 2:0. Dobrymi wynikami popisali się również studenci Filologii angielskiej grający w szachy.

W sobotę sukces odniósł Jakub Janoszek student III roku Bezpieczeństwa wewnętrznego, który zajął  I miejsce w judo dla mężczyzn.Niedziela niewątpliwie należała do Natalii Mleczek studentki I roku Bezpieczeństwa wewnętrznego, która zajęła I miejsce w pływaniu na 200 m.W poniedziałek grająca w futsbal grupa kobiet i mężczyzn studentów WSZOP również wygrała mecz.

Wszystkie wydarzenia miały miejsce na terenie Hali Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz Pływalni AWF . Niewątpliwie wysokie osiągnięcia członków klubu AZS WSZOP w pierwszym etapie zawodów napawają optymizmem do dalszych sukcesów.

Więcej szczegółów i informacje o kolejnych zawodach na stronie AZS Katowice.