Pierwsze projekty dyplomowe studentów filologii angielskiej

A więc stało się! Pierwsi studenci III roku Filologii Angielskiej mają już prezentację projektu dyplomowego za sobą. Projekty zastąpiły dotychczasowe prace dyplomowe.

11 stycznia 7 studentów studiów dziennych specjalności Język angielski w biznesie zaprezentowało rezultaty swojej pracy wykonanej pod kierunkiem dr Elżbiety Krawczyk: polsko-angielskie leksykony słownictwa branżowego. Zakres tematyczny leksykonów był bardzo zróżnicowany i obejmował takie obszary jak: technologia informacyjna, przemysł chemiczny czy tez przemysł obuwniczy. Leksykony były przygotowane dla konkretnych firm, takich jak: CCC, Chemistik, CD Projekt, Compile: Choice and Assemble.

Leksykony reprezentują wysoki poziom merytoryczny i metodologiczny. Przygotowane przez studentów polskie hasła i ich angielskie odpowiedniki są bardzo wyczerpująco zdefiniowane i poparte przykładami ich użycia w kontekście. Często hasła są ilustrowane formami graficznymi. Wszystkie projekty otrzymały wysokie oceny wystawione przez opiekuna.

Teraz jeszcze tyko 6 semestr i można przystąpić do egzaminu dyplomowego.
Trzymamy kciuki!