Kształcenie
specjalistyczne
z maturą czy bez
Logistyka
Tytuł zawodowy: dyplomowany specjalista w zakresie logistyki
Kształcenie w systemie stacjonarnym jest realizowane od poniedziałku do środy; w trybie niestacjonarnym – czwartki i piątki popołudniu oraz niektóre soboty – co 2 tygodnie.
Kształcenie ma profil praktyczny. Absolwent osiągnie efekty uczenia się dla 5 Poziomu PRK określone w uchwale Senatu WSZOP dot. kształcenia specjalistycznego z dnia 1 sierpnia 2020 r. dla specjalności Logistyka.
Atuty
Profil praktyczny – zajęcia będą realizowane w formie konwersatoriów i ćwiczeń będących podstawą do wykształcenia specjalistów z obszaru jakim jest logistyka.
Zwieńczeniem kształcenia jest przygotowanie projektu związanego z profilem kształcenia.
Uczelnia zapewnia zajęcia w nowoczesnych laboratoriach dedykowanych dla kształcenia inżynierów, nowatorskie techniki kształcenia i specjalistyczną kadrę – nauczycieli akademickich oraz praktyków i ekspertów w dziedzinie logistyki.
6 tygodni praktyk zawodowych.
Ukończenie kształcenia – uzyskanie 90 punktów ECTS oraz 5 punktów PRK – co jest równoznaczne z podniesieniem poziomu swojego wykształcenia i lepszą pozycją na rynku pracy.
- ukończone technikum lub szkołę policealną, albo ukończoną branżową szkołę II stopnia oraz zdany egzamin potwierdzający kwalifikacje w danym zawodzie,
lub - świadectwo dojrzałości.
W chwili rekrutacji nie jest wymagana matura, absolwent otrzymuje świadectwo specjalisty.
Po uzyskaniu świadectwa dojrzałości w trakcie trwania kształcenia absolwent otrzymuje świadectwo dyplomowanego specjalisty.
W przypadku podjęcia studiów kształcących w dyscyplinie zbieżnej z ukończonym kształceniem specjalistycznym, część uzyskanych kompetencji może być uznana przez Uczelnię.
Absolwent kształcenia specjalistycznego w obszarze logistyki będzie posiadał wiedzę i umiejętności praktyczne w zakresie:
- Przyjmowania, przechowywania i wydawania towarów z magazynu,
- Monitorowania poziomu i stanu zapasów,
- Obsługiwania informatycznych programów logistycznych,
- Wprowadzenia dokumentacji magazynowej,
- Monitorowania procesów produkcyjnych i dystrybucyjnych,
- Planowania procesów transportowych,
- Organizowania procesów transportowych,
- Dokumentowania procesów transportowych.
- Wysokość czesnego – 1.700,00 zł/semestr (lub 350,00 zł x 15 miesięcy)
- Opłata rekrutacyjna – 85,00 zł