Konferencja Sukces jedno ma imię – WSZOP

W sobotę 13 maja 2017 r. odbyła się konferencja podsumowująca 15-lecie naszej Uczelni.  Wydarzenie miało na celu pokazanie osiągnięć i sukcesów studentów i absolwentów Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach.

Zgromadzonych gości powitała dr Anna Kaczmarska, Dziekan Wydziału Humanistyczno-Społecznego WSZOP. Konferencję prowadzili dr Maria Pietras i mgr Jacek Pagieła.

Jako pierwsza wystąpiła Marta Łukasik, pracownik Agencji Randstad, która przybliżyła wszystkim zgromadzonym trendy obowiązujące na współczesnym rynku pracy.

Kolejne wystąpienia należały do studentów i absolwentów WSZOP, którzy opowiadali o swoich osiągnięciach i pracy zawodowej. Wśród prelegentów znaleźli się:

•  Grzegorz Kostyra, magistrant na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne, pracownik Służby Więziennej
  •  Artur Kasprzyk, absolwent kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji, pracownik firmy ArcelorMittal
  •  Katarzyna Oruba, absolwentka kierunku Kulturoznawstwo, pracownik firmy CHILID Hi-End Web Design
  •  Renata Lechowicz, absolwentka kierunku Zarządzanie i inżynieria produkcji, pracownik firmy Danone.

Ważnym punktem konferencji było wystąpienie dr Marii Pietras na temat badań, jakie zostały przeprowadzone wśród studentów i absolwentów WSZOP dotyczących  kompetencji pożądanych przez pracodawców (oczekiwania pracodawców a wyobrażenia studentów) oraz uwarunkowań atrakcyjności absolwentów WSZOP na rynku pracy.

Podsumowaniem jubileuszowego spotkania była dyskusja panelowa o tym jak kształcić studentów, by zwiększyć ich atrakcyjność na rynku pracy. Moderatorem dyskusji był dr Jacek Skorus. Udział w dyskusji brali nauczyciele akademiccy: prof. nadzw. dr hab. inż.  Janusz Mirosławski, dr inż. Damian Hadryś, mgr inż. Aneta Siwczyk, mgr Mirosław Będkowski, przedstawiciel firmy German Logistic GmbH, Robert Moric oraz przedstawiciel studentów w Radzie Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Mateusz Witek i przewodniczący Samorządu studenckiego WSZOP, Dariusz Greiner.