Konferencja Innowacje organizacyjne w szpitalach

W dniach 17-18 września 2010 r. w ramach konferencji Innowacje organizacyjne w szpitalach, Wyższa Szkoła Zarządzania Ochrona Pracy w Katowicach gościła w swych murach wybitnych, francuskich i polskich specjalistów w zarządzaniu służbą zdrowia. W ten sposób zainaugurowano też studia na nowej specjalności – Zarządzanie organizacjami służby zdrowia, którą nasza uczelnia będzie prowadzić przy współpracy L’Universite Paris Nord 13.

Konferencję uświetnił swą obecnością Rektor WSZOP, prof. dr hab. inż. Marek Trombski oraz członek Zarządu Województwa Śląskiego, Mariusz Kleszczewski. Pierwszą sesję dotyczącą innowacyjności w szpitalach francuskich prowadził Przewodniczący Rady Naukowej Konferencji – prof. dr hab. Jan Stępniewski, znawca francuskiego systemu zarządzania służbą zdrowia.

Konferencji towarzyszyła konferencja prasowa, w której na pytania dziennikarzy odpowiadali Rektor prof. dr hab. inż. Marek Trombski, prof. dr hab. Jan Stępniewski, Prof. Jerzy Błaszczuk oraz prof. Camal Gallouj.

Uczestnicy konferencji otrzymali, przygotowaną wcześniej i wydaną przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, anglojęzyczną książkę pt: Costs, organization and management of hospitals, zawierającą teksty wystąpień. Jej wersja polska ukaże się w grudniu 2010r. w Wydawnictwie Wolters Kluwer, służąc studentom nowej specjalności i wszystkim zainteresowanym innowacyjnością w zarządzaniu organizacjami służby zdrowia.