IV Konferencja Ciągłość i zmienność w języku i kulturze

W dniu 12 czerwca br. odbyła się kolejna Konferencja z cyklu Ciągłość i zmienność w języku i kulturze. To już czwarta edycja Konferencji organizowanej przez Zakład Filologii WSZOP. Wśród uczestników Konferencji byli nie tylko angliści, ale również poloniści i hungaryści, którzy reprezentowali takie  uczelnie jak: Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Opolski, Uniwersytet im. Jana Kochanowskiego w Kielcach, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Białej Podlaskiej oraz Uniwersytet im. Iwana Franko we Lwowie (Ukraina). Wykłady plenarne wygłosili: prof. dr hab. Anna Węgrzyniak z Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, prof. dr hab. Jacek Mydla z Uniwersytetu Śląskiego oraz prof. dr hab. Piotr Mamet z Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Tematyka referatów była bardzo zróżnicowana: od współczesnej literatury polskiej, przez współczesną literaturę angielską i węgierską, literaturę angielską epoki Renesansu, socjolingwistykę i metodykę nauczania języka angielskiego jako obcego.

Zapraszamy w przyszłym roku na jubileuszową, piątą edycję Konferencji Ciągłość i zmienność w języku i kulturze.