III Konferencja – Tryumf nauki w walce z przestępczością

We wtorek 30 maja 2023 r. w auli budynku przy ul. Bankowej 8 gościliśmy prelegentów oraz słuchaczy III edycji Konferencji Tryumf nauki w walce z przestępczością.

Konferencję zainaugurowało wystąpienie płk w st. spocz. mgr Doroty Wyląg, która wygłosiła wykład “Skuteczność oddziaływań resocjalizacyjnych – wyzwaniem, mitem lub rzeczywistością współczesnej metodologii penitencjarnej”.

W konferencji uczestniczyło ponad 130 uczniów. Swoje prezentacje wygłosiło 3 studentów WSZOP oraz 29 uczniów z 8 szkół, w tym:

• II LO w Łańcucie
  • ZSTiO nr 4 w Chorzowie
  • I LO w Siemianowicach
  • ZSEiU w Zabrzu
  • ZS nr 1 w Piekarach Śląskich
  • ZSChMiO w Tarnowskich Górach

Wydarzenie miało na celu podniesienie poziomu wiedzy z zakresu najnowszych osiągnięć kryminalistyki i kryminologii oraz metod zapobiegania i zwalczania przestępczości. Prelegenci poruszali takie tematy jak różne techniki badań kryminalistycznych, zagadnienia z zakresu prawa karnego, wykorzystanie nowoczesnych technologii w kryminalistyce.

Kapituła Konferencji przyznała 2 wyróżnienia i pierwsze miejsce za najlepsze wystąpienia podczas konferencji dla:

• Mateusza Korusa z WSZOP (wyróżnienie)
  • Natalii Zasady z ZSTiO w Chorzowie (wyróżnienie)
  • Kordiana Sikorskiego z I LO w Siemianowicach (I miejsce)

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za liczny udział. Mamy nadzieję, że zobaczymy się ponownie podczas kolejnej edycji Konferencji.