II Międzynarodowa Konferencja The Many Shades of Blues

9 października 2014 r. we WSZOP odbyła się II Międzynarodowa Konferencja zatytułowana The Many Shades of Blues, zorganizowana przez dr. Jerzego Kosska – Opiekuna Klubu Amerykańskiego WSZOP. Uroczystego otwarcia konferencji oraz powitania gości dokonała JM Rektor WSZOP – dr Elżbieta Krawczyk-Neifar.

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci mieli okazję wysłuchać referatów w języku polskim i angielskim. Swoje wykłady wygłosili m.in.: Patryk Filipowicz – UŚ, Marek Motyka, Antoni Kreis (Whiskey River), Odie Payne (Foundation Blues Heaven, USA), Andrzej Matysik (Twój Blues) oraz Przedstawiciel American Corner – Monika Laber.

Istotnym momentem konferencji była wideokonferencja z Claresdale, Mississippi (USA). Prelegentem zza oceanu był Michael Frank – legendarny muzyk, bluesman, twórca Earwig Record.

Podczas konferencji swoje utwory zaprezentował duet bluesowy Kuś (laureat Poetyckiej Kawiarenki Bluesowej) i Wydro.

Uczestnicy konferencji mieli dodatkową możliwość wylosowania wejściówek na 34. Rawa Blues Festival.

Wszystkich miłośników bluesa zachęcamy do udziału w koncercie w nowej siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, który odbędzie się 10 października o godz. 20:30 oraz zapraszamy na 34. Rawa Blues Festival.