Dzień Maturzysty, czyli co tu robić...

W piątek 31 marca 2023 roku w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach odbył się „Dzień Maturzysty, czyli co tu robić…”. Odwiedziło nas niemal 150 uczniów klas maturalnych, aby poznać bliżej możliwości, jakie daje nasza uczelnia.

Wydarzenie otworzył wykład światowej klasy eksperta psychologii, dr hab. Marka Wosińskiego. Temat prelekcji dotyczył podejmowania ważnych życiowych decyzji. Podczas pierwszej części wydarzenia prelegentami byli również dr inż. Witold Krieser oraz mgr Simona Wojtyga, którzy opowiedzieli słuchaczom o pracy w przemyśle 4.0 i pracy tłumacza.

W przerwach między prelekcjami uczniowie mogli spotkać się z doradcami zawodowymi oraz wykonać testy psychologiczne. Była to świetna okazja aby poznać swoje mocne strony oraz określić kierunek rozwoju przyszłej kariery zawodowej.

Podczas drugiej części wydarzenia swoje wykłady wygłosili mgr Jacek Pagieła, który opowiedział o pracy w służbie BHP, dr Barbara Wolek-Kocur, która opowiedziała o zagadnieniach związanych z pracą w marketingu w mediach społecznościowych, oraz dr Izabela Wlizło, której prezentacja dotyczyła służby wojskowej.

Z pewnością „Dzień Maturzysty…” był świetną okazją do spotkania ze specjalistami, którzy opowiedzieli na czym w praktyce polega praca w ich branży i jakie predyspozycje są potrzebne do jej wykonywania. Dziękujemy uczniom za liczne przybycie i mamy nadzieję, że kolejna edycja „Dnia Maturzysty” będzie równie udana.