Dzień Kultury Krajów Anglojęzycznych

dzień kultury krajów anglojęzycznych

Dnia 7 kwietnia 2022r. w Wyższej Szkole Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach odbył się Dzień Kultury Krajów Anglojęzycznych.

Dzień był okazją dla licealistów do poznania egzotycznych kultur dzięki prezentacjom studenta WSZOP z Nigerii i specjalnego gościa z Australii. Mogli poznać bogactwo dialektów w języku angielskim podczas prelekcji dyrektor Kolegium Filologii dr Elżbiety Krawczyk, jak również odkryć historię energetycznej muzyki gospel i nauczyć się podstaw choreografii w chórze gospel.

Podczas wydarzenia uczniowie mogli aktywnie zaangażować się w poznawanie innych kultur dzięki interaktywnym grom. Brali udział w quizie wiedzy o kulturach krajów anglojęzycznych, a najlepsze drużyny otrzymały specjalne nagrody. Oprócz quizu czekały na nich również inne gry kulturowe, podczas których próbowali odgadnąć znaczenie slangowych słów i nazwy nietypowego jedzenia albo sprawdzali swoje ucho do akcentów.

Nie obyło się również bez wrażeń kulinarnych. Uczniowie próbowali prawdziwej angielskiej herbaty i typowych przekąsek. Dla odważnych było również wyzwanie – spróbowanie pasty Marmite o bardzo specyficznym, intensywnym smaku.

Dodatkowo, goście specjalni z Baseballowego Klubu Sportowego Rawa Katowice przybliżyli uczestnikom tajniki mało znanej u nas dziedziny sportu jakim jest baseball.

W wydarzeniu wzięło udział 230 uczniów z 7 szkół ze Śląska. Wrażenia uczestników były bardzo pozytywne – uczniowie wyszli z Dnia Kultury naładowani pozytywną energią z dawką nowej, ciekawej wiedzy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i do zobaczenia na kolejnej edycji!