Zakończenie Klas Akademickich 2024

W piątek 14 czerwca 2024 r. w laboratoriach Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym warsztaty w ramach współpracy między Uczelnią a Szkołami Partnerskimi WSZOP.

W roku akademickim 2023/24 projektem zostały objęte klasy z czterech szkół:

• Zespół Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich
  • Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Zabrzu
  • Zespół Szkół Technicznych w Bytomiu
  • Zespół Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach

W tym dniu uczniowie klas biorących udział w tegorocznym harmonogramie spotkań tj. Zespół Szkół nr 1 w Piekarach Śląskich oraz Zespół Szkół Chemiczno-Medycznych i Ogólnokształcących w Tarnowskich Górach oprócz zajęć w laboratorium badań poligraficznych, wzięli udział w wykładzie który poprowadził dr Arkadiusz Szajna pt. Czy kryminalistyka jest „pasożytem” żerującym na innych naukach? Następnie każdy uczeń otrzymał dyplom uczestnictwa całym cyklu tematycznych spotkań z różnymi wykładowcami. Dziękujemy za pomoc studentkom z Koła Naukowego Kryminalistyki i Kryminologii WSZOP.

Z kolei uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Bytomiu wzięli udział w zakończeniu jeszcze w maju, gdzie po uroczystym wykładzie na temat Przemysłu 4.0 który poprowadził dr inż. Witold Krieser otrzymali dyplomy będące finalizacją spotkań przez dwa semestry.

W ramach zajęć z wykładowcami, uczniowie liceum i techników uczestniczyli w Ciekawych lekcjach (odbywających się na terenie każdej z wymienionych szkół), Akademiach Bezpieczeństwa (odbywające się w laboratoriach kryminalistycznych WSZOP) oraz Akademiach Młodego Inżyniera (odbywające się w laboratoriach kierunków technicznych).

Celem warsztatów i uczestnictwa uczniów w wykładach jest zaprezentowanie tematów, które są zagadnieniami o których uczą się studenci. Spotkania z wykładowcami wnoszą akademicką atmosferę do szkół pobudzając uczniów szkół średnich do dyskusji i rozważań nad zgłębianymi wątkami.