Wizyta studyjna
w firmie ASTOR

studenci WSZOP w firmie ASTOR

Dnia 9 października  2021 r. studenci specjalności Procesy automatyzacji
i robotyzacji przemysłowej doświadczyli jak wygląda cykl budowy najnowocześniejszych robotów wspierających proces produkcji w firmie Astor w Krakowie.

Wizyta studyjna rozpoczęła się w hali produkcyjnej ASTOR Robotics Center, gdzie studenci mieli okazję wypróbować w jaki sposób pracują roboty oraz jak wygląda proces ich montażu.  Zostali również zaproszeni do obejrzenia Interaktywnej wystawy robotyki i technologii IT w ASTOR Innovation Room, gdzie mieli okazję poznać od strony praktycznej idee Przemysłu 4.0  w kontekście systemów programujących działanie maszyn, a także prezentację planów rozwojowych Firmy Astor.

Firma Astor jest partnerem WSZOP w zakresie upowszechniania wiedzy w obszarze  nowoczesnych technologii automatyki przemysłowej, robotyki i systemów IT.
Od 9 lipca 2021 r. objęła patronatem Laboratorium Automatyki i Robotyki WSZOP.