Targi Edukacyjne z udziałem WSZOP

Ogólnopolskie Targi Edukacja, które odbyły się 19-20 marca 2024 r. w katowickim Spodku, zorganizowano już po raz 26. Niewątpliwie to dwudniowe wydarzenie stało się istotnym punktem w kalendarzu wydarzeń edukacyjnych na śląsku, wyczekiwanym przez maturzystów i uczelnie. Spotkania i rozmowy na stoiskach mają na celu pomoc uczniom w podjęciu świadomej decyzji o dalszej ścieżce edukacyjnej.

W tegorocznej edycji targów udział wzięły uczelnie zawodowe, techniczne, ekonomiczne, uniwersytety i szkoły policealne. Przedstawiciele WSZOP zaprezentowali ofertę edukacyjną na nadchodzący rok akademicki 2024/2025. Dla fanów kryminalistyki została przygotowana inscenizacja miejsca zbrodni, która przykuwała uwagę odwiedzających. Zainteresowani mieli możliwość zapoznania się z zawartością walizki do oględzin zwłok, wziąć udział w daktyloskopowaniu palców i dłoni oraz wysłuchać jak wygląda zabezpieczenie śladów osmologicznych. Z kolei pasjonatom kierunków technicznych zostały przedstawione projekty wykonane przez naszych studentów na kierunkach inżynierskich.

Cieszymy się, że frekwencja dopisała – obserwujemy, że młodzież z roku na rok coraz chętniej korzysta z możliwości kontaktu bezpośredniego, niejednokrotnie zadając bardzo ciekawe pytania.