specjalność:
Procesy automatyzacji
i robotyzacji przemysłowej
kierunek:
Zarządzanie i Inżynieria Produkcji
specjalność:
Procesy automatyzacji
i robotyzacji przemysłowej
kierunek:
Zarządzanie i Inżynieria Produkcji
Studia inżynierskie
Studia na specjalności przygotowują do pracy specjalistów w dziedzinie automatyzacji urządzeń technologicznych, zautomatyzowanych i zrobotyzowanych procesów wytwórczych. Program kształcenia pozwala na zdobycie umiejętności integracji systemów automatyki oraz wiedzy na temat przebiegu procesu przemysłowego, uwzględniając automatyzację i robotyzację linii technologicznej. Elementem praktycznego kształcenia na specjalności jest specjalistyczny program PLC.
Dopełnieniem zajęć laboratoryjnych są praktyki zawodowe i zajęcia terenowe – wizyty studyjne.
- Sieci przemysłowe
- Sterowniki przemysłowe (PLC)
- Robotyzacja procesów przemysłowych
- Zintegrowane sterowanie produkcją
- Modelowanie procesów automatyki przemysłowej
- Technologie informacyjne w automatyce i robotyce
- Systemy mechatroniczne
Automatyzacja i robotyzacja procesów wytwórczych są wyznacznikami nowoczesnej gospodarki. Mają one na celu eliminację pracy operatora podczas bezpośredniego wytwarzania wyrobu, przez co zmienia się charakter pracy człowieka. Operator przy procesach zautomatyzowanych odpowiedzialny jest m.in. za: czyszczenie, konserwację i reagowanie na problemy urządzenia. Wprowadzenie do przedsiębiorstwa automatyzacji i robotyzacji wpływa na wydajność, precyzję oraz bezpieczeństwo wykonywanych procesów.
Absolwent studiów może znaleźć zatrudnienie w wielu gałęziach gospodarki, w których istnieje potrzeba automatyzacji i robotyzacji, m. in. w przemyśle elektronicznym, motoryzacyjnym, zbrojeniowym, spożywczym.
Robotyzacja procesów wytwórczych
Jako absolwent Procesów automatyzacji i robotyzacji przemysłowej w Katowicach, będziesz mógł starać się o zatrudnienie, między innymi w przedsiębiorstwach produkcyjnych, gdzie będziesz zajmować się projektowaniem, programowaniem oraz wdrażaniem zaawansowanych systemów robotycznych i automatyki przemysłowej. Dzięki umiejętnościom z zakresu analizy procesów produkcyjnych oraz optymalizacji ich wydajności, specjaliści w tej dziedzinie często dobrze odnajdują się w sektorach takich jak motoryzacja, elektronika, logistyka. Dodatkowo rosnące zapotrzebowanie na automatyzację w przemyśle sprawia, że absolwenci mogą rozwijać kariery jako konsultanci lub menedżerowie ds. innowacji technologicznych w firmach wdrażających robotyzację, a także prowadzić własną działalność gospodarczą w tym obszarze. Warto też wspomnieć, że studia z robotyzacji w Katowicach mogą otworzyć przed studentem możliwości pracy w firmach międzynarodowych, nawet za granicą.
Wakacje od czesnego
Rozłóż pierwsze opłaty na raty. Zapłać przy rekrutacji tylko 350 zł a resztę do 16 września 2024 r.
przy złożeniu dokumentów do 31 stycznia 2025 r.
przy złożeniu dokumentów i deklaracji do 31 stycznia 2025 r.
na studia stacjonarne przy złożeniu dokumentów i deklaracji do 31 lipca 2024 r.
na pierwszy semestr studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (wynik dotyczy matury z matematyki na poziomie podstawowym)
dla laureatów i finalistów ogólnopolskiej olimpiady chemicznej/fizycznej/ ekologicznej/matematycznej/ informatycznej na studia stacjonarne i niestacjonarne pierwszego stopnia
Proces rekrutacji
Jak zapisać się na studia we WSZOP?
To proste! Wypełnij formularz online a następnie dostarcz niezbędne dokumenty do Działu Rekrutacji. Szczegóły przebiegu procesu rekrutacji znajdziesz tutaj: