Podziękowanie za wykład podczas szkolenia dla kuratorów sądowych

6 czerwca 2024 r. w auli katowickiej Komendy Wojewódzkiej odbyło się szkolenie kuratorów zawodowych i sędziów rodzinnych z naszego regionu. W wydarzeniu wziął udział nauczyciel akademicki WSZOP dr Arkadiusz P.Szajna, który wygłosił wykład na temat karnoprawnych i kryminologicznych aspektów patotreści publikowanych w cyberprzestrzeni.

W swoim wystąpieniu skupił się na analizie problemów związanych z treściami patologicznie szkodliwymi, które mogą wpływać negatywnie na użytkowników internetu, w szczególności dzieci i młodzież. Omówione zostały również mechanizmy działania osób tworzących takie treści oraz metody przeciwdziałania i zapobiegania ich rozpowszechnianiu.

Szkolenie było doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy i wymiany doświadczeń między uczestnikami, a także do dyskusji na temat wyzwań stojących przed organami wymiaru sprawiedliwości i instytucjami zajmującymi się ochroną dzieci i młodzieży w kontekście dynamicznie rozwijającej się cyberprzestrzeni.

Dziękujemy serdecznie za zaproszenie!

Fot. Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach oraz Ogólnopolski Związek Zawodowy Kuratorów Sądowych.