Autorski program kształcenia WSZOP na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne
Nasz program został opracowany przez specjalistów i praktyków doświadczonych w różnych służbach oraz na podstawie wieloletniego doświadczenia prowadzenia studiów w zakresie bezpieczeństwa. Program jest stale weryfikowany pod kątem przydatności zawodowej oraz kontrolowany przez Politykę Jakości Kształcenia. Zapewnia wszechstronny rozwój oraz nabycie konkretnych umiejętności i kompetencji wykorzystywanych zawodowo.
Zobacz jak i czego się nauczysz na studiach licencjackich
- I stopień
Szczegółowy wykaz przedmiotów można sprawdzić na stronie wybranej specjalności.
Podstawy są bardzo ważne. Od tego zaczynamy: zdobędziesz przede wszystkim wiedzę z zakresu prawa, psychologii, logiki, etyki czy komunikacji społecznej.
Drugi etap studiów to zdobywanie wiedzy praktycznej i umiejętności z różnych obszarów – ochrony, przestępczości, terroryzmu czy patologii. Nauczysz się też czy oceniać i wyeliminować różnego typu zagrożenia, opanujesz taktyki i techniki ochrony osób i mienia, przesłuchań czy badań kryminalistycznych.
Trzeci etap to zdobywanie wiedzy praktycznej i szczegółowych umiejętności. Nauczysz się w zależności od specjalności profilować, postępować z ludźmi w skrajnych warunkach, resocjalizować, interweniować, zabezpieczać, technik i taktyk operacyjnych czy stosowania przymusu bezpośredniego.
Praktyczne umiejętności studenci zdobywają przede wszystkim w poszczególnych pracowniach Laboratorium Kryminalistyki, Badań Poligraficznych czy Informatyki Śledczej.
To przede wszystkim ćwiczenia fizyczne, obóz szkoleniowo-kondycyjny organizowany jesienią, trening interpersonalny czy pomoc przedmedycza dla wszystkich specjalności oraz dodatkowo różnego rodzaju szkolenia jak strzeleckie czy używania środków przymusu w zależności od specjalności.
Praktyki zawodowe i wizyty studyjne.
Kompleksowo przygotowany absolwent do pracy w służbach mundurowych oraz innych jednostkach i organizacjach związanych z bezpieczeństwem.
Zobacz jak i czego się nauczysz na studiach magisterskich
- II stopień
Szczegółowy wykaz przedmiotów można sprawdzić na stronie wybranej specjalności.
Pierwszy etap studiów magisterskich to przede wszystkim opanowanie pogłębionej wiedzy z zakresu prawa, psychologii czy komunikacji kryzysowej.
Drugi etap studiów to zdobywanie wiedzy praktycznej i umiejętności z różnych obszarów oraz kompetencji odpowiednich służb: będziesz wiedział jak przeciwdziałać terroryzmowi, jak funkcjonują służby specjalne, jak zarządzać strategicznie czy zabezpieczać informacje.
Trzeci etap to zdobywanie wiedzy praktycznej i szczegółowych umiejętności. Nauczysz się w zależności od specjalności konkretnych metod postępowania i technik działania, w tym śledczych, kryzysowych, interwencji, postępowania administracyjnego, praw detektywa czy posługiwania się bronią.
Praktyczne umiejętności studenci zdobywają przede wszystkim w poszczególnych pracowniach Laboratorium Kryminalistyki, Badań Poligraficznych czy Informatyki Śledczej.
To przede wszystkim w zależności od wybranej specjalności różnego rodzaju szkolenia i treningi, jak strzelecki, posługiwania się bronią, walki obronnej wręcz czy pomocy przedmedycznej.
Praktyki zawodowe i wizyty studyjne.
Gruntownie przygotowany absolwent do pracy w służbach mundurowych oraz innych jednostkach i organizacjach związanych z bezpieczeństwem.