Studia licencjackie
Specjalność na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne
specjalność:
Bezpieczeństwo
i porządek publiczny studia
kierunek:
Bezpieczeństwo wewnętrzne
Studenci specjalności Bezpieczeństwo i porządek publiczny po zakończeniu pierwszego roku studiów wyjeżdżają na kilkudniowy obóz treningowy. Obóz odbywa się w miejscach, gdzie uczestnicy mogą zarówno cieszyć się pięknem naszej polskiej przyrody, jak i sprawdzić w trudnych warunkach. Intensywny program obozu obejmuje zajęcia z samoobrony, technik interwencji oraz stosowania środków przymusu bezpośredniego.
Zdobycie specjalistycznej wiedzy praktycznej
i teoretycznej m.in. z zakresu zwalczania przestępczości i innych zagrożeń sensu largo.
Zajęcia prowadzone m.in. przez emerytowanych, doświadczonych funkcjonariuszy Policji, CBŚP, CBA.
W ramach studiów na kierunku Bezpieczeństwo wewnętrzne po pierwszym roku można jeden semestr studiów odbyć za granicą (program
Erasmus +).
Uczelnia zagraniczna: University of Applied Sciences, Velika Gorica, Chorwacja
Bezpieczeństwo i porządek publiczny to specjalność, która przygotowuje specjalistów z obszaru przeciwdziałania i likwidowania skutków zagrożeń w zakresie bezpieczeństwa życia, zdrowia, mienia obywateli i majątku ogólnonarodowego.
Program studiów obejmuje w szczególności metody i techniki wykrywania zagrożeń bezpieczeństwa publicznego, ocenę stanu zagrożeń i jego monitorowania w ujęciu społecznym, politycznym i ekonomicznym, zagrożenia terroryzmem, czynności operacyjno-rozpoznawcze oraz trwające przez dwa semestry zajęcia z technik użycia środków przymusu bezpośredniego.
Bezpieczeństwo i porządek publiczny – przedmioty specjalnościowe:
- techniki użycia środków przymusu bezpośredniego,
- bezpieczeństwo imprez masowych,
- taktyka i techniki operacyjne,
- monitorowanie zagrożeń bezpieczeństwa,
- bezpieczeństwo wielkich aglomeracji.
Absolwenci specjalności Bezpieczeństwo i porządek publiczny studiów licencjackich znajdą zatrudnienie w:
- Policji,
- Straży Pożarnej,
- Straży Miejskiej,
- Straży Granicznej,
- Służbie Celnej,
- agencjach ochrony i detektywistycznych,
- służbach specjalnych.
Zobacz pełną listę obszarów zatrudnienia ›
Absolwent posiada specjalistyczną wiedzę i umiejętności w zakresie:
- bezpieczeństwa wielkich aglomeracji,
- bezpieczeństwa imprez masowych,
- diagnozowania, zapobiegania i działania w sytuacjach zagrożenia bezpieczeństwa i porządku publicznego,
- technik interwencyjnych i prewencji zagrożeń,
- taktyki i technik operacyjnych.
Absolwent tej specjalności jest przygotowany do pracy w:
- służbach państwowych i samorządowych, których zadaniem jest zapewnienie ładu prawnego i porządku publicznego (Policja, służby specjalne, straże miejskie),
- administracji publicznej z ukierunkowaniem na jednostki organizacyjne odpowiedzialne za bezpieczeństwo wewnętrzne państwa.
Autorski program WSZOP
Nasz program został opracowany przez specjalistów i praktyków doświadczonych w różnych służbach oraz na podstawie wieloletniego doświadczenia prowadzenia studiów licencjackich w zakresie bezpieczeństwa. Program jest stale weryfikowany pod kątem przydatności zawodowej oraz kontrolowany przez Politykę Jakości Kształcenia. Zapewnia wszechstronny rozwój oraz nabycie konkretnych umiejętności i kompetencji wykorzystywanych zawodowo.
Podstawy są bardzo ważne. Od tego zaczynamy: zdobędziesz przede wszystkim wiedzę z zakresu prawa, psychologii, logiki, etyki czy komunikacji społecznej.


Trzeci etap to zdobywanie wiedzy praktycznej i szczegółowych umiejętności. Nauczysz się w zależności od specjalności profilować, postępować z ludźmi w skrajnych warunkach, resocjalizować, interweniować, zabezpieczać, technik i taktyk operacyjnych czy stosowania przymusu bezpośredniego.


Praktyczne umiejętności studenci zdobywają przede wszystkim w poszczególnych pracowniach Laboratorium Kryminalistyki, Badań Poligraficznych czy Informatyki Śledczej.
To przede wszystkim ćwiczenia fizyczne, obóz szkoleniowo-kondycyjny organizowany jesienią, trening interpersonalny czy pomoc przedmedycza dla wszystkich specjalności oraz dodatkowo różnego rodzaju szkolenia jak strzeleckie czy używania środków przymusu w zależności od specjalności.


Praktyki zawodowe i wizyty studyjne.
Kompleksowo przygotowany absolwent do pracy w służbach mundurowych oraz innych jednostkach i organizacjach związanych z bezpieczeństwem.
Rekrutacja krok po kroku

Po zarejestrowaniu nie czekaj na potwierdzenie zakwalifikowania się na studia.
Osoby, które nie posiadają polskiego świadectwa dojrzałości/dyplomu ukończenia studiów, proszone są o kontakt z Działem Współpracy Międzynarodowej ›

- kopia polskiego świadectwa dojrzałości – oryginał do wglądu
- wniosek o przyjęcie na studia (dostępny w systemie rekrutacyjnym w zakładce pliki do pobrania)
- dowód wpłaty:
– czesnego w wysokości za jeden miesiąc lub semestr
– opłaty rekrutacyjnej – 85 zł
– za wydanie indeksu i legitymacji – 26 zł
– opłaty wpisowej – 400 złNumer konta:
mBank S.A. O/Katowice: 23 1140 1078 0000 4048 1400 1001
w tytule należy podać imię i nazwisko kandydata
* Dane są przetwarzane na podstawie przepisów rozporządzenia MNiSW w sprawie studiów z dnia 28 września 2018r. (Dz. U. z 2018r., poz. 1861) w związku z realizacją obowiązku prawnego przez Uczelnię zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. e) ogólnego rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. o ochronie danych (Dz. Urz. UE. L Nr 119, s.1).

Po rejestracji i dokonaniu opłat zapraszamy z powyższymi dokumentami do Biura Rekrutacji w celu dopełnienia formalności i podpisania umowy. Prosimy o okazanie dowodu osobistego w celu weryfikacji danych w kwestionariuszu osobowym.
W okresie rekrutacji zapraszamy do Biura od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00.

Jeśli masz pytania, zadzwoń lub napisz do nas: