Luty w KNKiK

W dniu 12 lutego 2024 roku Uczelnię WSZOP odwiedzili goście z Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

W ramach odwiedzin opiekun koła dr Arkadiusz P. Szajna poprowadził dla Gości z Warszawy, warsztaty z zakresu psychofizjologicznych badań poligraficznych. W trakcie wizyty Opiekunowie przeprowadzili również rozmowę dotyczącą współpracy kół naukowych.

26 lutego 2024 r. wykład pt.: “Współpraca z medium (parapsychologicznym źródłem informacji) przejawem irracjonalizmu?”, poprowadziła Pani Monika Sochań— medium, bioenergoterapeutka energetyczna i epigenetyczna, mistrzyni reiki oraz studentka WSZOP. Podczas spotkania wysłuchano zaproszonego gościa, a przekazane informacje “zderzono” z dorobkiem współczesnej nauki, w ramach kulturalnej dyskusji między członkami KNKiK a prelegentką. Spotkanie miało na celu ukazanie studentom znaczenie konwencjonalnych metod np. kryminalistycznych.

Po spotkaniu z Panią M. Sochań Zarząd KNKiK wraz z Opiekunem i studenckimi doradcami tematycznymi spotkał się online, za pośrednictwem MS Teams. W trakcie spotkania wszyscy uczestnicy jednomyślnie uznali, że angażowanie jasnowidzów np. w poszukiwaniu osób zaginionych jest bezcelowe, a powoływanie takich osób jako biegłych, jest wręcz bezpodstawne.

28 lutego 2024 r. Zastępczyni Przewodniczącej KNKiK – Alicja Malinowska podczas II edycji Konferencji Naukowej „Sprawca i ofiara” zaprezentowała referat pt. „Problematyka wiktymizacji seksualnej dzieci z uwzględnieniem skutków ustalonych m.in. na podstawie przeprowadzonej analizy akt spraw SO w Katowicach”.

29 lutego 2024 r. spotkanie poprowadziła mgr Milena Powirska-Bała z Katedry Prawa Karnego, WPiE Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Studenci mieli okazję wysłuchać prelekcji, pt.: “Wokół debaty na temat ustawy o biegłych sądowych. Węzłowe problemy oraz kierunki zmian z perspektywy karnoprocesowej”. Spotkanie odbyło się za pośrednictwem MS Teams, w którym udział brało wielu studentów. Członkowie koła mieli doskonałą okazję do poszerzenia swojej wiedzy, uznając, iż rola i zadania biegłego sądowego są bardzo istotne w procesie karnym, jak i ma duże znacznie dla kryminalistyki.