Masz pytanie?
Zobacz odpowiedź w FAQ lub Napisz do nas ›
Logistyka to studia techniczne o profilu praktycznym. Absolwent tego kierunku będzie posiadał wiedzę inżynierską, a także pogłębione umiejętności praktyczne w dziedzinie logistyki. Będą one nabywane m.in. na zajęciach praktycznych (ćwiczeniowych, laboratoryjnych czy projektowych) m.in. z takich przedmiotów jak: logistyka zaopatrzenia, zarządzanie łańcuchem dostaw, transport i spedycja czy projektowanie procesów logistycznych.
Kierunek Logistyka przygotowuje absolwentów do skutecznego działania nie tylko w dynamicznej branży logistycznej, ale także w dowolnym przedsiębiorstwie produkcyjnym, handlowym czy usługowym spoza tej branży. Po ukończeniu kierunku Logistyka absolwent może np. zostać: kierownikiem magazynu, głównym planistą, spedytorem/ekspedytorem, optymalizatorem/analitykiem procesów logistycznych a nawet kierownikiem lub dyrektorem logistyki.
Program studiów skupia się na rozwijaniu kompetencji STEM (Science, Technology, Engineering and Mathematics) poprzez takie zajęcia jak np.:
- podstawy zarządzania
- podstawy ekonomii
- podstawy logistyki
- logistyka dystrybucji
- zielone łańcuchy dostaw
- rynek usług logistycznych
- sztuczna inteligencja i przetwarzanie danych
- matematyka
W nowoczesnym podejściu do kształcenia kompetencje STEM uznaje się jako klucz do aktywnego wejścia na rynek pracy, zmieniany przez założenia Przemysłu 4.0. Kompetencje STEM są również podstawą budowania Edukacji 5.0.
Program kształcenia nastawiony jest na praktyczne przygotowanie do zawodu m.in. poprzez udział w zajęciach prowadzonych przez specjalistów i ekspertów w zakresie logistyki. Dopełnieniem są zajęcia projektowe, staże, praktyki zawodowe oraz wizyty studyjne w nowoczesnych centrach logistycznych.
Absolwent kierunku Logistyka
Absolwenci są przygotowani do kontynuowania kształcenia na poziomie studiów drugiego stopnia (magisterskich) oraz na studiach podyplomowych.
Kompetencje cyfrowe
Absolwent Logistyki będzie posiadał kompetencje cyfrowe w obszarze logistyki, odpowiadające na oczekiwania nowoczesnej gospodarki. W Laboratorium Komputerowym uzyska umiejętność posługiwania się oprogramowaniem niezbędnym do wspomagana procesów pracy w logistyce, m.in. do optymalizacji procesów transportu (FlexSim), do optymalizacji procesów, kontroli i sterowania pracą magazynu (Comarch ERP) czy do kontroli emisji zanieczyszczeń w transporcie (Operat FB).
Logistyka - studia inżynierskie we WSZOP
Studia na kierunku Logistyka skierowane są do osób, które chcą zgłębić tajniki wiedzy w dziedzinie organizacji szeroko rozumianych procesów logistycznych. Program edukacyjny przygotowany przez WSZOP został opracowany tak, aby zapewnić studentom solidne podstawy teoretyczne oraz praktyczne umiejętności niezbędne do skutecznego działania w obszarze zarządzania łańcuchem dostaw, planowania i organizacji transportu. Uczestnictwo w studiach pozwala zdobyć również umiejętności korzystania z nowoczesnych technologii informatycznych. Absolwenci studiów na kierunku Logistyka poznają zagadnienia związane z planowaniem, organizacją i kontrolą łańcuchów dostaw a także strategie dotyczące zarządzania magazynami, transportem, dystrybucją.
Podejmij studia na kierunku Logistyka i zdobądź solidną techniczną wiedzę oraz praktyczne umiejętności niezbędne do skutecznego zarządzania łańcuchem dostaw i optymalizacji procesów logistycznych, w tym efektywnego wykorzystania nowoczesnych technologii w biznesie.
Specjalności
Logistyka 4.0
Logistyka 4.0
Transport
i spedycja
Transport
i spedycja
Dla wszystkich, którzy mają umysł ścisły, zainteresowania techniczne i wykazują się kreatywnością techniczną oraz interesuje ich bezpieczeństwo energetyczne, nowoczesne technologie i innowacje w produkcji energii.
- Uregulowań prawnych i wymagań dotyczących dokumentacji technicznej,
- budowy, działania i eksploatacji systemów i urządzeń energetycznych,
- alternatywnych źródeł energii tj. wiatru, słonecznej, geotermalnej, jądrowej, hydroenergii i energii biomasy,
- gospodarki energetycznej w skali przedsiębiorstwa, kraju, Unii Europejskiej i globalnej.
Absolwenci kierunku: Energetyka w zależności od wybranej specjalności, mogą ubiegać się
o zatrudnienie w:
- jednostkach samorządowych, jako specjaliści w zakresie problemów energetyki,
- elektrowniach,
- elektrociepłowniach,
- zakładach związanych z energetyką,
- małych i średnich firmach działających w obszarze innowacji energetycznych.
Program studiów dostosowany jest do potrzeb współczesnego rynku. Podczas zajęć studenci nabywają wiedzę z zakresu wykorzystania cyfrowej technologii dla usprawnienia wymiany danych całego łańcucha dostaw, systemów organizacji i sterowania ruchem, zarządzania procesami logistyki oraz ekonomiki transportu.
Absolwenci logistyki nie mają problemu ze znalezieniem pracy – centra magazynowe, firmy spedycyjne a także administracyjne działające w obszarze logistyki poszukują pracowników z wysokimi kompetencjami informatycznymi na stanowiskach im.in. inżynierów transportu, sprzedaży, dystrybucji, spedycji. Jako absolwent kierunku Logistyka, znajdziesz pracę w:
- firmach spedycyjnych i transportowych
- firmach logistycznych
- centrach magazynowych
- jednostkach samorządowych (ITD i in. z zakresu eksploatacji transportu)
- firmach konsultingiwych
- służbach inżynierii ruchu
- biurach projektowych
Rekomendacja kierunku
dr Edyta Klosa-Komańda
Serdecznie zapraszam do studiowania na naszym kierunku Logistyka, w którego realizacji Uczelnia ma wieloletnie doświadczenie, a który teraz dostępny jest w zupełnie nowej odsłonie odpowiadającej aktualnym realiom.
Zapraszam jako osoba, która sama kształciła się w zakresie logistyki i związała z nią całe swoje zawodowe życie i dlatego wie, że warto.
Logistyka to dziedzina nauki i praktyki obecna w naszym życiu na co dzień. Jest krwiobiegiem światowej gospodarki, siłą napędową cywilizacji, niezbędnym warunkiem zaspokojenia naszych podstawowych potrzeb. Jest wreszcie dziedziną, w której rozwijają się zawodowo miliony osób na całym świecie.
Wartość kierunków logistycznych potwierdza ich stale rosnąca popularność w uczelniach we wszystkich nowoczesnych gospodarkach oraz stałe zapotrzebowanie na absolwentów na rynku pracy.
Do zobaczenia w murach naszej Uczelni!
Nasze atuty
Chcemy, by nasi absolwenci zdobywali wymarzone miejsca pracy i się w niej realizowali. Dlatego programy nauczania są ciągle modyfikowane, zgodne z wymaganiami i zapotrzebowaniem aktualnego rynku pracy w obszarze logistyki.
Stawiamy na praktyczne umiejętności naszych absolwentów. Temu służy program studiów – przewaga zajęć w formie warsztatowej oraz laboratoria.
Laboratoria i pracownie to dla WSZOP wizytówka. Tworzą one wraz ze specjalistycznymi pracowniami istotne zaplecze kierunku.
Nasza kadra to starannie dobrani i sprawdzeni pracownicy o komplementarnej wiedzy oraz doświadczeniu: cenieni profesorowie i wykładowcy, inspirujący, angażujący pasjonaci, eksperci i praktycy,
z rzetelnym i – co równie ważne – przyjaznym nastawieniem do studentów.
We WSZOP szczególną wagę przywiązujemy do doboru przedmiotów, ich ilości i formy. Opracowaliśmy autorski program dla kierunku: Logistyka, zweryfikowany przez Politykę Jakości Kształcenia, który zapewnia kompleksowy rozwój i wysoki poziom przygotowania zawodowego.
Bezpieczeństwo to nasza historia od początku istnienia Uczelni oraz główny rys charakteryzujący i wyróżniający WSZOP na tle innych uczelni. Bezpieczeństwo staramy się rozumieć szeroko, jako bezpieczeństwo publiczne, pracy, ale także bezpieczeństwo w obszarze techniki, cyberprzestrzeni, w warstwie organizacyjnej, społecznej i kulturowej.
Nasza Uczelnia jest otwarta na różnorodność studentów bez względu na ich poglądy, płeć, kraj pochodzenia czy stopień niepełnosprawności (zobacz stronę Centrum Wsparcia dla Osób z Niepełnosprawnością). Staramy się podchodzić przede wszystkim rzetelnie i odpowiedzialnie, kształtując postawy zaangażowania
w pracę oraz poszanowania drugiego człowieka. Prawa studentów broni u nas Rzecznik Praw Akademickich.
Atmosfera to jedna z najczęściej powtarzających się wartości WSZOP w badaniach ankietowych studentów. Cieszymy się z takiej opinii, ponieważ wiemy, że to bardzo istotny czynnik studiów, wpływający bezpośrednio na wyniki w nauce, zaangażowanie oraz często na zawsze pozostający w pamięci. WSZOP chce być przede wszystkim partnerem dla swoich studentów oraz wspierać ich w nauce i rozwoju.
Wakacje od czesnego
Rozłóż pierwsze opłaty na raty. Zapłać przy rekrutacji tylko 350 zł a resztę do 16 września 2024 r.
na studia stacjonarne przy złożeniu dokumentów i deklaracji do 31 lipca 2024 r.
na studia stacjonarne i niestacjonarne przy złożeniu dokumentów i deklaracji do 16 września 2024 r.
przy złożeniu dokumentów do 16 września 2024 r.
na pierwszy semestr studiów stacjonarnych i niestacjonarnych (wynik dotyczy matury z matematyki na poziomie podstawowym)
dla laureatów i finalistów ogólnopolskiej olimpiady chemicznej/fizycznej/ ekologicznej/matematycznej/ informatycznej na studia stacjonarne i niestacjonarne pierwszego stopnia
Rekrutacja krok po kroku
Po zarejestrowaniu nie czekaj na potwierdzenie zakwalifikowania się na studia.
UWAGA! Absolwenci WSZOP rekrutujący się na studia drugiego stopnia po rejestracji wstępnej mogą otrzymać informację systemową, że osoba o podanym numerze PESEL już istnieje. W takim wypadku należy wybrać opcję rejestruj ponownie, która umożliwi zapisanie się na studia.
Osoby, które nie posiadają polskiego świadectwa dojrzałości/dyplomu ukończenia studiów, proszone są o kontakt z Działem Współpracy Międzynarodowej ›
- kopia polskiego świadectwa dojrzałości – oryginał do wglądu
- wniosek o przyjęcie na studia (dostępny w systemie rekrutacyjnym w zakładce pliki do pobrania)
- dowód wpłaty:
– czesnego w wysokości za jeden miesiąc lub semestr
– opłaty rekrutacyjnej – 85 zł
– za wydanie indeksu i legitymacji – 26 zł
– opłaty wpisowej –400 zł50 zł przy złożeniu dokumentów po 16 września 2024 r.
Numer konta:
mBank S.A. O/Katowice: 23 1140 1078 0000 4048 1400 1001
w tytule należy podać imię i nazwisko kandydata
* Dane są przetwarzane na podstawie przepisów rozporządzenia MNiSW w sprawie studiów z dnia 28 września 2018r. (Dz. U. z 2018r., poz. 1861) w związku z realizacją obowiązku prawnego przez Uczelnię zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. e) ogólnego rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. o ochronie danych (Dz. Urz. UE. L Nr 119, s.1).
Po rejestracji zapraszamy z dokumentami i dowodem wpłaty do Biura Rekrutacji (Katowice ul. Bankowa 8, pok. nr 16) w celu dopełnienia formalności i podpisania umowy. Konieczne jest okazanie dowodu osobistego w celu weryfikacji danych w kwestionariuszu.
W okresie rekrutacji Biuro jest czynne w godzinach:
- poniedziałek: 8:00 – 16:00
- wtorek: 8:00 – 16:00
- środa: 8:00 – 16:00
- czwartek: 8:00 – 16:00
- piątek: 8:00 – 16:00
Jeśli masz pytania, zadzwoń lub napisz do nas: